Статті

20.10.2019

Вперше цей гіперостоз описав Роско в 1930 році, проте, більш докладний опис хвороби було виконано Сілверменом і Каффа в 1945 році. Причини розвитку точно не з’ясовані, існують теорії щодо спадкового і вірусного походження, а також про зв’язок хвороби з порушеннями гормонального балансу. Гіперостоз виникає тільки у немовлят. Початок нагадує гостре інфекційне захворювання: виникає підвищення температури, дитина втрачає апетит, стає неспокійною. У крові виявляється прискорення ШОЕ і лейкоцитоз. На обличчі й кінцівках пацієнтів з гіперостозом з’являються щільні припухлості без ознак запалення, різко болючі при пальпації. Характерною ознакою інфантильного гіперостозу є «місяцеподібне обличчя», обумовлене припухлістю в області нижньої щелепи.

Posted in Статті
06.10.2019

Гіперостоз — це надмірне (патологічне) розростання незміненої кісткової тканини. Може протікати, як самостійний процес або бути симптомом інших захворювань. Симптоми визначаються первинною патологією. Гіперостоз може супроводжуватися деформацією однієї або декількох кісток скелета або клінічно ніяк не проявлятися і виявлятися тільки при проведенні спеціальних досліджень (рентгенографії, МРТ, радіонуклідного дослідження). Тактика лікування гіперостозу залежить від основного захворювання.

Posted in Статті
20.09.2019

Кератокіста щелепних кісток складають за даними різних авторів від 5,4 до 17,4% від усіх одонтогенних кіст (Kreidler J.F., 1993, Cawson R.A., Odell E.W., 1998). У деяких випадках кератокіста включаються в симптомокомплекс при вроджених патологях (синдром Горліна, синдром Марфана та ін.).

Posted in Статті
21.08.2019

Ендоскопічна гайморотомія — це хірургічне втручання, спрямоване на усунення патологічного процесу в верхньощелепній пазусі. Найчастіше дану процедуру виконують у випадках запущеного гаймориту, коли вже консервативне лікування не допомагає.

Posted in Статті
27.07.2019

Синусит – це запалення слизової оболонки навколоносових пазух, що характеризуються закладенням носа, головним болем різної локалізації, підвищенням температури тіла, ознобом і загальною слабкістю.

Posted in Статті
21.03.2019

У повсякденній медичній практиці ми дуже легко користуємося різними словами. Але, що ми знаємо по-справжньому, крім того, що антибіотики діють на бактерії, вбиваючи їх. Хто антибіотики виробляє, як вони працюють і чому вони впливають на клітину бактерії і не впливають на клітини людини? Більшість антибіотиків виробляються самими бактеріями, існує всього кілька синтетичних антибіотиків, а пеніцилін виробляє пліснявий гриб. Є приголомшливий фільм ВВС, як вчені, побоюючись бомбардування Лондона, вивозили в кишенях піджаків культуру цвілевих грибів в США для виробництва пеніциліну.

Posted in Статті
12.02.2019

Остеомієліт щелепи – це гнійний, інфекційно-запальний процес, захоплюючий всі структурні компоненти щелепної кістки і призводить до остеонекрозу. Остеомієліт щелепи супроводжується загальними симптомами, такими як слабкість, підвищення температури, озноб і локальними ознаками: болем, обмеженням відкривання рота, рухливістю зубів, запальною інфільтрацією м’яких тканин обличчя, утворенням свищів, секвестрів, абсцесів та інше.

Posted in Статті
20.07.2018

Автор статті – Дахно Л.О. кандидат медичних наук, лікар стоматолог-хірург,  лікар рентгенолог.

Посттравматична нейропатія системи трійчастого нерву – це сенсорні порушення з або без нейропатичного болю, які  часто призводять до функціональних і психологічних наслідків. Трійчастий нерв – найбільший сенсорний нерв в організмі і саме він відповідальний за орофаціальну область. Ятрогенні травми трійчастого нерва (trigeminalnerveinjuries -TNI) призводять до болю у 70% пацієнтів, що в свою чергу, призводить до функціональних порушень мови, харчування, поцілунків, гоління, нанесення макіяжу, чищення зубів і т.д., а значить існує негативний вплив на самооцінку, якість життя і психологічний стан пацієнта.

Posted in Статті
21.09.2017

Остеома – це доброякісна пухлина кісткової тканини, яка повільно розвивається. Найчастіше це захворювання зустрічається у дітей і підлітків, проте не виключені випадки виникнення і в дорослому віці. Локалізується пухлина в основному на кістках черепа.

Posted in Статті
17.02.2017

Синдромом “мовчазного синуса” (ателектаз верхньощелепного синусу) називають патологічний стан який характеризується зменшенням розміру навколоносових пазух, скупченням в пазухах вмісту в слідстві закупорки вивідних проток, енофтальмом і резорбцією кісткових стінок пазух.