Статті

21.07.2019

Ендоскопічна гайморотомія — це хірургічне втручання, спрямоване на усунення патологічного процесу в верхньощелепній пазусі. Найчастіше дану процедуру виконують у випадках запущеного гаймориту, коли вже консервативне лікування не допомагає.

Posted in Статті
07.07.2019

Синусит – це запалення слизової оболонки навколоносових пазух, що характеризуються закладенням носа, головним болем різної локалізації, підвищенням температури тіла, ознобом і загальною слабкістю.

Posted in Статті
21.03.2019

У повсякденній медичній практиці ми дуже легко користуємося різними словами. Але, що ми знаємо по-справжньому, крім того, що антибіотики діють на бактерії, вбиваючи їх. Хто антибіотики виробляє, як вони працюють і чому вони впливають на клітину бактерії і не впливають на клітини людини? Більшість антибіотиків виробляються самими бактеріями, існує всього кілька синтетичних антибіотиків, а пеніцилін виробляє пліснявий гриб. Є приголомшливий фільм ВВС, як вчені, побоюючись бомбардування Лондона, вивозили в кишенях піджаків культуру цвілевих грибів в США для виробництва пеніциліну.

Posted in Статті
12.02.2019

Остеомієліт щелепи – це гнійний, інфекційно-запальний процес, захоплюючий всі структурні компоненти щелепної кістки і призводить до остеонекрозу. Остеомієліт щелепи супроводжується загальними симптомами, такими як слабкість, підвищення температури, озноб і локальними ознаками: болем, обмеженням відкривання рота, рухливістю зубів, запальною інфільтрацією м’яких тканин обличчя, утворенням свищів, секвестрів, абсцесів та інше.

Posted in Статті
20.07.2018

Автор статті – Дахно Л.О. кандидат медичних наук, лікар стоматолог-хірург,  лікар рентгенолог.

Посттравматична нейропатія системи трійчастого нерву – це сенсорні порушення з або без нейропатичного болю, які  часто призводять до функціональних і психологічних наслідків. Трійчастий нерв – найбільший сенсорний нерв в організмі і саме він відповідальний за орофаціальну область. Ятрогенні травми трійчастого нерва (trigeminalnerveinjuries -TNI) призводять до болю у 70% пацієнтів, що в свою чергу, призводить до функціональних порушень мови, харчування, поцілунків, гоління, нанесення макіяжу, чищення зубів і т.д., а значить існує негативний вплив на самооцінку, якість життя і психологічний стан пацієнта.

Posted in Статті
21.09.2017

Остеома – це доброякісна пухлина кісткової тканини, яка повільно розвивається. Найчастіше це захворювання зустрічається у дітей і підлітків, проте не виключені випадки виникнення і в дорослому віці. Локалізується пухлина в основному на кістках черепа.

Posted in Статті
17.02.2017

Синдромом “мовчазного синуса” (ателектаз верхньощелепного синусу) називають патологічний стан який характеризується зменшенням розміру навколоносових пазух, скупченням в пазухах вмісту в слідстві закупорки вивідних проток, енофтальмом і резорбцією кісткових стінок пазух.

27.01.2017

Саме слово облітерація з латині перекладається як знищення (Obliteratio). У стоматологічній практиці даним терміном позначають наявність патологічного процесу в зубові, результатом якого є звуження або повне закриття просвіту Кореневих каналів. Облітерація каналів зуба може привести до складнощів або і зовсім неможливості ендодонтичного лікування.

20.01.2017

Верхня мікрогнатія або недорозвинення верхньої щелепи – це досить рідкісний вид деформації верхньої щелепи, який може бути обумовлений як ендо-, так і екзогенними факторами. Диференціальна діагностика даної патології може проводитися порівняно з помилковою формою, причиною якої є надмірний розвиток нижньої щелепи.

13.01.2017

Підборідний горбок (tuberculum mentale) – це парне підвищення на підборідному виступі тіла нижньої щелепи. У нормі розташований симетрично.

До нас звернувся пацієнт з підозрою на фіброзну дисплазію (хвороба Ліхтенштейна-Брайцева) нижньої щелепи. Дане захворювання характеризується заміщенням кісткової тканини фіброзною тканиною, що призводить до деформації кісток.