Дентальная імплантація – як отримати найкращий результат

18.07.2013

Поліпшення результатів лікування і підвищення безпеки оперативного втручання є першочерговим завданням в сучасній стоматологічній клініці. Для багатьох людей втрата зубів, на жаль, пов’язана з вкрай поганою гігієною порожнини рота і / або матеріальними проблемами. І, якщо вони не могли або не хотіли дозволити собі регулярний догляд, здатний запобігти втраті природних зубів, то відновлення зубів на імплантатах – це найтриваліше, відповідальне і дороге лікування.

Ще на початку ХХ століття вивчалася можливість використання зубних імплантів з золота, порцеляни й платини, встановлених в сформовані в кістки щелепи хірургічним шляхом лунки.

Сучасний період розвитку дентальної імплантології почався в 1947р., коли італійський лікар F. Formiggini застосував на практиці імплант власної конструкції і документально довів можливість функціонування внутрішньокісткових імплантатів в якості опори зубних протезів. І на сьогоднішній день процедура впровадження імплантів в кістку щелепи стала досить передбачуваною і надійною.

имплантСам імплантат являє собою стрижень з титанового сплаву і є аналогом кореня (титан володіє найбільш високою біотолерантністю і біоінертністю, і є основним матеріалом для виробництва імплантів в світовій практиці). Тип імплантату, кількість і шлях впровадження може визначити тільки лікар, залежно від локалізації дефекту, прикусу, структури і обсягу кістки.

В даний час наша лабораторія  для клінік-партнерів надає можливість отримати передопераційний план імплантації на основі даних комп’ютерної томографії з подальшою реконструкцією і обробкою цих даних в дентальній графічній комп’ютерній програмі SIMPlant Materialise (Мал. 1).

Интерфейс программы SIMPlant Materialise
Мал. 1. Інтерфейс програми SIMPlant Materialise. Віртуальний план імплантації на нижній щелепі в області відсутніх 36, 37 і 47 зубів. Змодельовано і визуалізовано нижньощелепний канал зліва і коронки відсутніх зубів.

Переваги роботи з нами:

КТ сканування пацієнта на нашому томографі GXCB-500 by i-CAT дає ясні, неспотворені дані, що описують кількість і якість кістки щелепи пацієнта, якому ми плануємо впровадити імплантат.

Інтерактивне програмне забезпечення SIMPlant Materialise сумісно з даними з будь-якого томографа і дозволяє зробити точну оцінку особливостей анатомії пацієнта і змоделювати установку імплантату і при необхідності симулювати кісткову пластику.

Наш проект передопераційного плану дентальної імплантації являє собою точну тривимірну модель щелепи пацієнта з позиціонованими в ній віртуальними імплантатами. При такому плануванні враховуються питання не тільки хірургічного, а й ортопедичного етапів лікування за допомогою віртуального моделювання коронок відсутніх зубів.

Хірургічні направителі для свердління Surgi Guide виготовляються на основі віртуальної моделі щелепи пацієнта, забезпечують вірний напрямок свердла, перешкоджають розсвердлюванню каналу по ходу операції.

Використання Surgi Guide забезпечує точність і безпеку розміщення імплантатів, істотно скорочує час оперативного втручання.

3D реконструкция данных КЛКТ с планом имплантации
Мал. 2. 3D реконструкція даних КПКТ з планом імплантації (віртуально розміщені імпланатати) і контроль після операції імплантації демонструють точну реалізацію плану.

Планування хірургічного втручання в щелепно-лицеву ділянку на підставі даних конусно-променевої комп’ютерної томографії та за допомогою інтерактивного програмного забезпечення SIMPlant дозволяє істотно знизити ризик ускладнень для лікаря і пацієнта.

Естественное состояние мягких тканей вокруг имплантата
Мал. 3. Задовільний стан мяких тканин навколо імплантату.

Comments (1)

Leave a Comment