Спіральна або конусно-променева комп’ютерна томографія краще?

10.07.2019

Добрий день! Цікавить питання, чим конусно-променева комп’ютерна томографія краще спіральної комп’ютерної томографії? Чи є суттєва різниця при плануванні імплантації між двома цими видами досліджень?

Відповідь

Комп’ютерна томографія – це один з видів рентгенологічного обстеження, при якому використовується складне програмне забезпечення. При КТ відбувається пошарове сканування області, що діагностується в результаті якого отримують повноцінне тривимірне зображення засноване на вимірі ослаблення рентгенівського випромінювання, що проходить через різні за щільністю тканини.

КПКТ хоч і за принципом отримання зображення нічим не відрізняється, але завдяки особливій будові рентгенівської трубки і розташуванню датчиків значно покращується якість знімку, а також знижується променеве навантаження на пацієнта (при знімку звичайним спіральним комп’ютерним томографом становить 600 μSv, а при обстеженні на конусно променевому комп’ютерному томографі становить приблизно 50 μSv) і час проведення дослідження (при КПКТ діагностика займає в середньому 20 секунд).

Також до істотної переваги КПКТ можна віднести можливість проведення тривимірних реконструкцій без спотворень і накладень, а ще можливість додаткової обробки результатів дослідження, наприклад, планування положення імплантатів, планування ортогнатичної хірургії, дизайн індивідуальних черепних імплантатів і багато іншого.

У нашій лабораторії ми виконуємо дослідження на конусно-променевому комп’ютерному томографі i-CAT Gendex CB-500, який має широкий діапазон налаштувань для успішної діагностики не тільки в стоматології, а й в отоларингології. Якщо у вас є якісь додаткові питання, задавайте їх через форму зворотного зв’язку на сторінці “Контакти” нашого сайту, ми з радістю на них відповімо.

Leave a Comment