Система контролю якості рентгенологічного дослідження

20.11.2013

У цій статті докладно описана система контролю якості рентгенологічного дослідження в нашій лабораторії Central Laboratory diagnosis of the head.

Ми забезпечуємо контроль якості кожного дослідження за рахунок:

1.  Наявності кращого в цій галузі обладнання – томограф i-CAT Gendex CB-500

  • Пацієнт при дослідженні знаходиться в положенні сидячи. Максимальна нерухомість пацієнта під час томографії – абсолютно необхідна умова для отримання якісного зображення.
  • Рентгенівська трубка і датчик робить повний оборот 360° навколо області дослідження, що дозволяє отримати повний набір вихідних даних без спотворень і уникнути помилок при діагностиці.
  • Великий розмір датчика дозволяє побачити нижню щелепу, верхню щелепу, додаткові пазухи носа і скронево-нижньо-щелепний суглоб в одному дослідженні.
  • Томограф дозволяє оптимізувати режим дослідження шляхом вибору не тільки розміру вокселя від 0,125 до 0,4 мм, але і часу сканування. Це дуже важлива властивість дає нам можливість суттєво знизити дозу опромінення для пацієнта без шкоди для якості зображення за клінічними показаннями.
  • Gendex CB-500 by i-CAT має найвищий показник безпеки в галузі. Пацієнт отримує дозу опромінення ≈40 μSV, це в 2-7 разів менше, ніж при аналогічному дослідженні на інших томографах.
  • Повноцінне програмне забезпечення i-CATVision дозволяє отримати дослідження в загальномедичному форматі файлів DICOM і легко переносити ці файли в інші програми планування такі, як SIMPlant, Anatomage InVivo, Nobel Biocare і інші.

2.  Регулярне та вчасне обслуговування і калібрування датчика групою сертифікованих сервісних інженерів

3. Роботи досвідчених рентген-лаборантів

Якість результату дослідження визначається вмінням рентген-лаборанта підготувати пацієнта до дослідження, споціонузувати пацієнта відповідно до зазначеної в направленні анатомічної області дослідження, підібрати параметри сканування, розпізнати шуми та артефакти. На відміну від багатьох діагностичних центрів, у нас в лабораторії щодня працює лікар-рентгенолог, який контролює роботу лаборанта.

4.  Високої кваліфікації щелепно-лицьових рентгенологів

Одним з найважливіших етапів забезпечення якості дослідження є рівень лікаря-рентгенолога, який проводить аналіз дослідження, так як більшість направляючих лікарів мають потребу не тільки у диску з записаними вихідними даними, а й в детальному описі області дослідження, проведенні лінійних вимірювань, постановки рентгенологічного діагнозу і, власне, плануванні імплантації. Ми видаємо необхідний лікарю  результат дослідження, наочність і якість яких забезпечує успішність і безпеку лікування.

5.  Зворотного зв’язку з лікуючим лікарем

Заключним етапом контролю якості є «зворотний зв’язок» з лікуючим лікарем. Багато направляючих лікарів вимагають від нас зручні і необхідні їм формати та параметри дослідження, в таких випадках ми індивідуально підходимо до їх запитів. Також дуже важливо отримати від направляючого лікаря клінічне підтвердження або спростування зроблених нами висновків по рентгенологічній картині, особливо у випадках пухлин, дізнатися результати гістологічного аналізу.

Leave a Comment