КТ зубов після флюорографії

25.03.2019

Добрий день! Планую проходити лікування двох зубів, після чого ставити брекет систему. Лікуючий лікар порекомендував виконати КТ зубів. Але мені в цьому році робили флюорографію легенів. Ніде не можу знайти точних даних одержуваної дози під час діагностики. Я так розумію, що при КТ зубів в будь-якому випадку доза більше? Чи не буде це шкідливо для мого здоров’я? Завчасно дякую за відповідь.

Відповідь

КТ зубів (комп’ютерна томографія зубів) — це один з видів рентгенологічного обстеження, при якому роблять багаторазові пошарові знімки в різній проекції області, що діагностується. На даний момент КТ зубів є найкращим методом діагностики в стоматології, так як за допомогою нього можна отримати дуже деталізоване і якісне тривимірне зображення, що в свою чергу дозволяє побачити не тільки найменші патологічні процеси в зубах, але і щільність кісткової тканини щелепи, що дуже важливо при проведенні якісного лікування.

Комп’ютерну томографію зубів можна виконувати на різних апаратах. Так, наприклад, одержувана доза рентгенівського опромінення при діагностиці зубощелепної системи на спіральному комп’ютерному томографі (СКТ) становить 400 мкЗв. При точно такому ж обстеженні на конусно-променевому комп’ютерному томографі (КПКТ) пацієнт отримає в 10 разів менше, а саме 43 мкЗв. Для порівняння при звичайній плівковій ортопантомограмі отримують 30-40 мкЗв. При плівковій флюорографії отримувана доза рентгенівського опромінення становить 500-800 мкЗв. Річна ефективна еквівалентна доза за медичними показаннями для України становить до 1000 мкЗв.

У нашій лабораторії Central Laboratory diagnosis of the head можна виконати КТ зубів на кращому конусно-променевому комп’ютерному томографі (КПКТ) з мінімальним променевим навантаженням абсолютно безпечно для здоров’я. З усіх питань звертайтесь за телефоном +38 (044) 251-33-33.

Leave a Comment