Обстеження пацієнта на конусно-променевому томографі i-CAT Gendex CB-500

31.08.2013

Завантажити бланк направлення на дослідження можна тут.
Завантажити бланк направлення на ЛОР – дослідження можна тут.

Таблицю значень ефективної еквівалентної дози іонізуючого випромінювання отриманого в результаті обстеження на томографі i-CAT Gendex CB-500 можна побачити тут.

Конусно-Променева Комп’ютерна Томографія, безсумнівно, вже здійснила революцію в стоматологічній діагностиці і в діагностиці патології ЛОР органів!
Але, в першу чергу потрібно знати, що не всі томографи дають однаково хороше і інформативне зображення. Тут ви можете докладніше дізнатися, чому дані досліджень з різних томографів так сильно відрізняються за якістю зображення.

Саме тому ми дуже ретельно підходили до питання вибору томографа і саме Gendex CB-500 by i-CAT (США) задовольнив всі наші суворі вимоги:

  1. Пацієнт при дослідженні знаходиться в положенні сидячи. Максимальна нерухомість пацієнта під час томографії абсолютно необхідна умова для отримання якісного зображення.
  2. Рентгенівська трубка і датчик робить повний оборот 360 ° навколо області дослідження, що дозволяє отримати повний набір вихідних даних без спотворень і уникнути помилок при діагностиці.
  3. Великий розмір датчика дозволяє побачити нижню щелепу, верхню щелепу, додаткові пазухи носа і скронево-нижньо-щелепний суглоб в одному дослідженні.
  4. Томограф дозволяє оптимізувати режим дослідження шляхом вибору не тільки розміру вокселя від 0,125 до 0,4 мм, але і часу сканування. Ця дуже важлива властивість дає нам можливість суттєво знизити дозу опромінення для пацієнта без шкоди для якості зображення за клінічними показаннями.
  5. Gendex CB-500 by i-CAT має найвищий показник безпеки в галузі. Пацієнт отримує дозу опромінення ≈40 μSV, це в 2-7 разів менше ніж при аналогічному дослідженні на інших томографах.
  6. Повноцінне програмне забезпечення i-CATVision дозволяє отримати дослідження в загальномедичному форматі файлів DICOM і легко перенести ці файли в інші програми планування такі, як SIMPlant, Anatomage InVivo, Nobel Biocare і інші.

Наш томограф працює в двох режимах:

  1. Панорамна рентгенографія, ортопантомографія (ОПТГ)
  2. Конусно-променева комп’ютерна томографія (КПКТ)

Панорамна рентгенографія – дослідження дітей   

Ортопантомографія залишається основним об’єктивним видом рентгенологічного дослідження у дітей, що представляє максимальний обсяг інформації в умовах мінімального променевого навантаження.

Беручи до уваги, що діти під час дослідження в нашій лабораторії знаходяться в положенні сидячи  і з фіксованою головою ми отримуємо рентгенограми найкращої якості та інформативності. 

Детская ортопантомограмма

Результатом панорамної рентгенографії є ​​складна для розшифровки рентгенограма, на якій ряд анатомічних деталей накладаються один на одного, спотворюються, змінюють свою форму і розміри.

Конусно-променева комп’ютерна томографія (КПКТ) – стандарт діагностики

КПКТ дає можливість подивитися і вивчити у всіх площинах не тільки зуби, але і всі інші анатомічні утворення, які потрапили в зону дослідження. Така можливість усуває більшу частину припущень, з якими лікар стикається кожен день, маючи в руках лише 2D рентгенограми.

Конусно-променевий комп’ютерний томограф Gendex CB-500 має велику кількість режимів сканування для всіх черепно-щелепно-лицевих і ЛОР цілей діагностики.

Вибір, як певного протоколу сканування, так і зони дослідження необхідно враховувати для кожного клінічного випадку. Неправильний вибір протоколу сканування може привести до непередбачуваних або хибних результатів, а відповідно – зробити помилку у плануванні лікування.
Ми допоможемо Вам розібратися, як правильно направити пацієнта на дослідження комп’ютерної томографії, щоб отримати максимально ефективне і якісне дослідження, яке відповідало б Вашій конкретній клінічній необхідності.

Направлення на дослідження саме такого виду і змісту – це результат наших копітких досліджень відповідності можливостей томографа i-CAT Gendex CB-500 кожній конкретній клінічній задачі.

Бланк направления на КЛКТ

Ми просимо лікаря заповнити кожен пункт направлення і ось чому:

  1. Загальні дані направлення лікаря і пацієнта необхідні для подальшого зворотного зв’язку. Бувають певні складності і обмеження при виконанні дослідження. У таких випадках наш рентгенлаборант повинен мати можливість передзвонити лікарю і обговорити шляхи вирішення проблемних питань. Також ми повинні знати, куди відправити результати дослідження.
  2. Клінічний діагноз – лікар рентгенолог повинен мати можливість зіставити рентгенологічну картину з клінічними даними, в іншому випадку може виявитися неможливим видати адекватний рентгенологічний висновок.
  3. Мета дослідження – будь-яке КПКТ дослідження в нашій лабораторії може бути проведено з роздільною здатністю (розмір вокселя) 0,125мм, 0,2мм, 0,3мм або 0,4мм. Рентгенлаборант встановлює розмір вокселя в залежності від зазначеної Вами мети дослідження, і саме цей параметр істотно впливає на отриману пацієнтом дозу опромінення. Наприклад, якщо Ви відзначили «Ендодонтія» – рентгенлаборант виставить розмір вокселя найменший (0,125мм), відповідно отримаємо максимально деталізоване зображення, а дозу опромінення найвищу – 51мкЗв.
  4. Анатомічна область дослідження – необхідна умова для правильного позиціонування пацієнта під час дослідження. Розмір області дослідження також впливає на дозу опромінення, отриману пацієнтом.

Приклад КПКТ дослідження верхньої щелепи з метою планування імплантації в області відсутнього 16-го зуба:
КЛКТ обследование в имплантологическом протоколе

Для отоларингології (ЛОР – лікарів) ми розробили спеціальні направлення, в яких необхідно вказати тільки область дослідження і необхідність опису області зацікавлення лікарем-рентгенологом.

Бланк ЛОР направления на КЛКТ

Відеоінструкція по основним програмним інструментам роботи з iCATVision

Comments (1)

Leave a Comment