Відмінності КПКТ і МРТ діагностики у випадках ЛОР патології

09.07.2019

Добрий день! Підкажіть принципові відмінності КПКТ і МРТ діагностики у випадках ЛОР патології. Якщо можна, дайте основні поради з проведення КПКТ.

Відповідь

КПКТ (конусно-променева комп’ютерна томографія) у високій роздільній здатності надає найбільш корисну для хірурга інформацію, тому що трьохплощинна реконструкція отриманих зображень дає повну картину видимих ​​структур при проведенні FESS.

МРТ (магнітно-резонансна томографія) тонкими зрізами також може грати роль в діагностиці, так як слизові оболонки візуалізуються добре. Хрящ носових раковин може бути добре видно окремо завдяки оточеній його слизовій, однак, кісткові структури зазвичай адекватно не візуалізуються.

Пацієнтів не слід сканувати під час активної фази запального процесу, так як набряк і потовщення слизових ускладнюють оцінку тонких порушень носової анатомії. Перед КТ необхідно пролікувати пацієнта за допомогою судинозвужувальних і антигістамінних препаратів для «осушення» порожнини носа. Однак, наявність невідкладних станів, таких, як абсцес орбіти, остеомієліт вимагає проведення КТ без підготовки. Дентальні металеві пристрої є найбільш частою причиною появи артефактів в КТ зображеннях, які ускладнюють оцінку анатомії досліджуваних структур. Коли смуговидні артефакти погіршують якість зображення, інверсія білого і чорного можуть полегшити інтерпретацію дослідження, так як чорні артефакти на білому тлі менш помітні. При відсутності кісткової деструкції естезіонейробластома або інші новоутворення можуть бути сплутані з носовим поліпом, в той час як на МРТ пухлинна природа захворювання як правило більш очевидна, тому при наявності на КТ чогось іншого, відмінного від просто анатомічного варіанту, необхідно проведення МРТ.

Якщо у Вас виникли додаткові питання, Ви можете їх задати через форму зворотного зв’язку на сторінці “Контакти” нашого сайту або за телефоном +38 (044) 251-33-33 Ми з задоволенням на них відповімо.

Leave a Comment