Синдром Крузона. Планування реконструкції черепа. Клінічний випадок

12.06.2015

Синдром Крузона – це генетичне захворювання, яке характеризується передчасним зрощенням кісток черепа у дитини. Найчастіше краніосиностоз (зміна будови черепа) поєднується з лицьовим дісостостіозом (деформацією будови лицьового черепа).

Зрощення кісток черепа, як правило відбувається на першому році життя вже після народження дитини. Але мають місце і вроджені випадки. Через активний ріст головного мозку він тисне на кісткові структури лицьового скелета, що призводить до екзофтальму, змінам будови носа і випинанню щелеп.

Дітям з синдромом Крузона зазвичай проводять краініальну операцію ще на першому році життя. Через кілька років проводять ще одне оперативне втручання, щоб виправити дефект кісток лицьового скелета.

Ми пропонуємо до уваги цікавий і дуже складний випадок планування реконструкції з 3D-друком черепа дитини чотирьох років з синдромом Крузона для кращих українських лікарів в області нейрохірургії та щелепно-лицевої хірургії Охмадит Павла Плавського, Геннадія Коротченко і Анатолія Тимошенко.

3D изображение черепа

Мал. 1. Загальний тривимірний вигляд черепа пацієнта.

На основі даних тривимірного сканування була проведена реконструкція і 3D-друк черепа дитини з подальшим плануванням оперативного втручання.

Напечатанные на 3D принтере части черепа

Мал. 2. Загальний вигляд упаковки надрукованих на 3D принтері частин черепа з інструкцією.

Завдяки тривимірній моделі і завчасного 3д-планування лікар точно може визначити розпили, підібрати пластини для фіксації і скоротити час операції.

Части черепа во фронтальном разрезе

Мал. 3. Надруковані на 3D принтері частини черепа у фронтальному розрізі.

Прогноз при синдромі Крузона досить непередбачуваний. Найчастіше пацієнти надалі мають проблеми із зором. Аж до повної атрофії зорового нерва. Також спостерігається деформація лицьового скелета в тій чи іншій мірі. При нормальному розвитку нижньої щелепи стаєявною виражена гіпоплазія середньої частини обличчя.

Мал.4. Надруковані 3D частини черепа у вигляді спланованої операції.

напечатанный 3D принтером череп

Leave a Comment