Планування реконструктивної хірургії за допомогою 3D моделі. Клінічний випадок

03.06.2015

Реконструктивна хірургія – один з найскладніших розділів медицини. Фахівці даної галузі займаються відтворенням роботи і форми органу або частини тіла, які були втрачені з тієї чи іншої причини.

Найчастіше потреба  реконструктивної хірургії виникає після перенесених важких травм, при вроджених патологіях, а також при хірургічному видаленні різних новоутворень. Реконструктивне оперативне втручання проводиться за допомогою перенесення донорського матеріалу, частин свого організму, або спеціально виготовлених імплантів. Імпланти можуть бути виготовлені з різного матеріалу, але в даний період часу все частіше віддають перевагу виготовленим з високоякісного високоміцного полімерного матеріалу.

Реконструктивна хірургія займає далеко не останнє місце і в стоматології. Вже досить давно в клінічній практиці використовуються надруковані на 3D-принтері хірургічні шаблони для планування і проведення імплантації, а останнім часом все частіше почали виготовляти і 3D-моделі окремих частин щелепи і черепа саме для реконструктивної хірургії.

Ми представляємо клінічний випадок планування реконструктивної хірургії за допомогою 3D-моделі черепа.

Пацієнт П., жінка, 43 роки, резекція верхньої щелепи зліва. Виконана КТ на конусно-променевому комп’ютерному томографі i-CAT Gendex CB-500.

КЛКТ черепа

Мал. 1. КПКТ черепу пацієнтки з резекцією верхньої щелепи зліва.

На основі даних КТ проведена реконструкція, сегментація 3D моделі з видаленням шумів і артефактів і подальший 3D друк анатомічної моделі.

3D модель черепа с реконструкцией и сегментацией

Мал. 2. Реконструкція, сегментація 3D моделі черепу з видаленням шумів і артефактів.

Модель надрукована на 3D-принтері для планування реконструктивної хірургії.

3D модель черепа

Мал. 3. Надрукована 3D модель черепу для подальшого планування реконструктивної хірургії.

Червоним кольором на надрукованій 3D моделі виділені змодельовані підтримуючі циліндри, на яких фіксовані окремо лежачі кісткові фрагменти в м’яких тканинах.

3D модель черепа с реконструкцией

Мал. 4. 3D модель черепа зі змодельованими підтримуючими циліндрами.

Leave a Comment