Остеома мищелкового відростка. Клінічний випадок.

21.09.2017

Остеома – це доброякісна пухлина кісткової тканини, яка повільно розвивається. Найчастіше це захворювання зустрічається у дітей і підлітків, проте не виключені випадки виникнення і в дорослому віці. Локалізується пухлина в основному на кістках черепа.

За походженням відрізняють два види остеом:

  1. Гіперпластичні остеоми – пухлини які розвиваються з кісткової тканини. До цієї групи можна віднести остеоми (пухлини нічим не відрізняються від звичайної кісткової тканини) і остеоїдні остеоми (пухлини, які складаються з хаотично розташованих кісткових ділянок і зон остеолізу).
  2. Гетеропластичні остеоми – пухлини, які розвиваються зі сполучної тканини.

Остеома – клінічні прояви, діагностика і лікування

Клінічні прояви остеом насамперед залежать від локалізації. Найчастіше даний вид пухлини протікає безсимптомно до тих пір, поки розмір не призведе до здавлення або функціональному порушенню сусідніх анатомічних утворень.

Діагностувати остеоми можна візуально (якщо вони розташовані на зовнішній стороні кістки), за допомогою рентгенологічного знімка, комп’ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії. Золотим стандартом в діагностиці остеом є конусно-променева комп’ютерна томографія. Завдяки даному виду діагностики можна отримати деталізований тривимірне зображення і спланувати лікування.

Лікування остеом тільки хірургічне. Прогноз лікування позитивний.

Остеома мищелкового відростку. Клінічний випадок.

У нас в Central Laboratory diagnosis of the head діагностований цікавий клінічний випадок остеоми мищелкового відростка – остеогенної пухлини, що складається зі зрілої кістки.

На знімках фронтальні, поперечні, сагитального зрізу черепа пацієнта на яких чітко візуалізується остеома мищелкового відростка зправа.

 остеома мыщелкового отростка

Мал.1 Конусно-променева комп’ютерна томографія (КПКТ) черепа пацієнта з остеомою мищелкового відростка зправа.

остеома мыщелкового отростка

Мал. 2. Конусно променева комп’ютерна томографія и 3D візуалізація нижньої щелепи з остеомою мищелкового відростка зправа.

Опубліковано у Статті