Чи можна за допомогою КТ зубів визначити гайморит?

03.12.2019

Добрий день! Підкажіть, чи можна за допомогою КТ зубів визначити гайморит? У мене така ситуація. Майже півроку тому лікував жувальні зуби на верхній щелепі. Чистили і пломбувати канали. Все начебто пройшло без проблем і ускладнень. Однак через деякий час я почав відчувати неприємні відчуття біля носа, а трохи пізніше з’явилися проблеми з диханням. Подзвонив знайомому ЛОРу, він сказав, що, швидше за все, це гайморит і можливо він є наслідком лікування зубів (раніше гаймориту у мене ніколи не було). Порадив зробити КТ зубів. Чи справді цей вид діагностики допоможе визначити причину і яка її вартість? Завчасно дякую за відповідь.

Відповідь

КТ зубів або комп’ютерна томографія зубів — це один з максимально точних і безпечних методів діагностики в стоматологічній і оторалінгічній практиці. Комп’ютерна томографія зубів являє собою один з видів рентгенологічного обстеження в процесі якого відбувається сканування області, що цікавить в різних проекціях за допомогою низьких доз рентгенівського опромінення. Отримані дані обробляються за допомогою складного спеціального програмного забезпечення і перетворюються в повноцінне деталізоване тривимірне зображення.

У вашій ситуації причиною гаймориту дійсно може бути лікування зубів. Дане явище називається одонтогеним гайморитом, причиною якого можуть стати запальні процеси в області пролікованих зубів, а також проникнення пломбувального матеріалу в порожнину гайморової пазухи.

Гайморит, причиною якого стало лікування зубів (як і інші причини виникнення хвороби) можна з легкістю визначити за допомогою КТ зубів. Вартість даної діагностики складає 700 грн. Записатися на діагностику в зручний для Вас час можна за телефоном +38 (044) 251-33-33 або через форму зворотного зв’язку на сторінці “Контакти” нашого сайту.

Leave a Comment