КПКТ з метою планування імплантації у фронтальній ділянці верхньої щелепи. Клінічний випадок

27.04.2015

Конусно-променева комп’ютерна томографія (КПКТ) є прекрасним інструментом для зниження ризику виникнення ускладнень, як під час, так і після імплантації, а також робить лікування більш прогнозованим. Важливою перевагою планування імплантації на основі даних КТ є скорочення часу імплантації.

У даній статті ми хочемо представити Вашій увазі складний, але тим не менш цікавий для лікарів клінічний випадок планування імплантації у форонтальній ділянці верхньої щелепи.

ортопантомограмма

Мал. 1. Ортопантомограмма верхньої щелепи пацієнта.

Для мети планування імплантації було проведено обстеження за допомогою конусно-променевого томографа i-CAT Gendex CB-500 на базі нашої лабораторії.

КЛКТ верхней челюсти

Мал. 2. Конусно-променева комп’ютерна томографія верхньої щелепи в різних проекціях з виділенням зубів, які представляють інтерес в різних проекціях.

Адентія 15, 21, 22, 23, 28 зубів. Зуб № 19 – надкомплектний, полуретінований, часткове високе вестибулярне кісткове прорізування бугра коронки зуба, субантральне, горизонтальне, вестибуло-оральне положення осі кореня критично близьке до коренів 17 зуба, реактивна гіперплазія слизової дна верхньощелепного синуса справа до 13 мм. У порожнині зуба № 17, 26, 27 візуалізуються дентиклі, що може свідчити про розвиток хронічного запалення тканин пульпи. По апроксимальних поверхнях зубів № 18, 17, 26 каріозні ураження різної глибини. Стан після незадовільного ендодонтичного лікування зубів № 16, 14, 12, 11 рентгенологічні ознаки хронич. Pt різних форм розвитку зазначених зубів. Велика деструкція кісткової тканини альвеолярного відростка верхньої щелепи зліва в області зуба №27 (поєднана декомпенсована ендо-пародонтальна патологія) і відсутніх 23 і 28, деструкція замикаючої пластинки дна верхньощелепного синуса зліва, гіперплазія слизової дна синуса зліва до 6мм. Остіомеатальний комплекс затінений і зліва і справа, медіальна стінка синуса зліва на рівні нижнього носового ходу і ОМК має ознаки хірургічного розширення.

Планування імплантації передбачає попередню санацію.

КЛКТ планирование имплантации

Мал. 3. Планування імплантації на основі даних конусно-променевої комп’ютерної томографії.

  1. Обсяг і структура дефекту і топографія кісткового контуру верхньої щелепи в області видаленого 23 зуба не дозволяє прогнозувати загоєння і формування кістки після ревізії дефекту. Тому візуалізація плану імплантації носить тільки технічний характер. Рекомендовано повторно провести КТ дослідження через 8 тижнів після ревізії.
  2. Вестибулярне вдавлення поверхні кістки в області 21 і 22 зубів вимагає проведення першим етапом / або одномоментно з імплантацією вертикальну аугментацію кістки для досягнення довгострокового естетичного результату.
  3. Відстань між планованими імплантатами в області 21 і 22 менше 2-х мм ставить під сумнів формування міжзубного сосочка.
  4. Корінь зуба № 27 по дистальній поверхні оголений на всю довжину, що є причиною неможливості збереження цього зуба.

Leave a Comment