КПКТ черепа дитині в Києві при плануванні операції

22.10.2019

Добрий день! Я практикуючий лікар-отоларинголог хочу звернутися до Вас з цікавим клінічним випадком. Спостерігаю дитину з вродженою патологією лицевого черепа. Планується косметична відновлювальна операція для формування носа. Потрібен якісний знімок КПКТ черепа для визначення анатомічних особливостей, а також можливо знадобитися 3D-друк кісткового імпланта. Підкажіть, з якого віку рекомендується виконання діагностики?

Відповідь

Конусно-променева комп’ютерна томографія (КПКТ) — це найновіший неінвазивний метод дослідження як твердих, так і м’яких структур черепа за допомогою спеціального комп’ютерного томографа. У нашій лабораторії ми використовуємо найкращий в даній області конусно-променевий комп’ютерний томограф i-CAT Gendex CB-500, який має ряд переваг. Так, даний томограф має мінімальне променеве навантаження (еквівалентна ефективна доза опромінення ~ 50 μSv), високу швидкість проведення діагностики (близько 20-ти секунд), діагностика не вимагає ніякої додаткової підготовки. Дуже важливо, що діагностика на томографі i-CAT Gendex CB-500 виконується в положенні сидячи, що забезпечує отримання максимально якісного знімка навіть у самих маленьких пацієнтів.

Вікове обмеження для проведення конусно-променевої комп’ютерної томографії становить 5 років, але при вагомих медичних показаннях обстеження може виконуватися і в більш ранньому віці.

Також хочемо звернути Вашу увагу, що при діагностиці на конусно-променевому комп’ютерному томографі i-CAT Gendex CB-500 існує можливість додаткової обробки результатів дослідження, наприклад, планування положення імплантатів, що дуже важливо при відновній хірургії. Якщо у Вас залишилися які-небудь питання ми з радістю на них відповімо по телефону клініки +38 (044) 251-33-33 або через форму зворотного зв’язку на сторінці “Контакти” нашого сайту.

Leave a Comment