Чи можна робити КТ якщо встановлені брекети?

29.10.2019

Добрий день! Мені лікар призначив КТ гайморових пазух, так як загострився хронічний гайморит. У мене стоять зараз брекети. Я чула що дана діагностика протипоказана при наявності металу в організмі. Підкажіть, чи можна зробити комп’ютерну томографію з брекет системою?

Відповідь

Добрий день! Швидше за все ви сплутали КТ діагностику з МРТ діагностикою.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це діагностична методика, яка проводиться за допомогою явища магнітного резонансу. При магнітно-резонансній томографії через дії сильного магнітного поля металеві об’єкти всередині організму можуть зміщуватися, тому процедуру не можна проводити при наявності брекет-системи. До того ж МРТ призначають частіше для діагностики патологічних процесів в м’яких тканинах.

Комп’ютерна томографія (КТ) — це неінвазивна діагностична методика, що проводиться за допомогою багаторазових низькодозованих рентгенівських знімків. Діагностика методом комп’ютерної томографії зовні може нагадувати діагностику методом МРТ, але даний метод дозволений при наявності металевих предметів в організмі, так як рентгенівські промені не впливають на метал. Єдиним недоліком наявності брекет системи при КТ буде деяке погіршення якості знімка, але це не завадить виявленню запального процесу в гайморових пазухах. Єдиним протипоказанням до діагностики методом комп’ютерної томографії є ​​вагітність (перший і третій триместр).

У нашій лабораторії CLDH Ви можете виконати КТ гайморових пазух на кращому обладнанні в своєму класі. Вартість діагностики складає 700 грн. Попередній запис здійснюється за телефоном +38 (044) 251-33-33. Якщо у Вас залишилися які-небудь питання, Ви їх можете задати цілодобово через форму зворотного зв’язку на сторінці “Контакти” нашого сайту.

Leave a Comment