Безпека КТ зубів при вагітності

27.08.2019

Добрий день! Проходила плановий огляд у стоматолога при постановці на облік по вагітності. Лікар сказала, що з зубами все дуже погано і що до пологів можу позбутися половини зубів. Сказала виконати перед наступним приходом КТ зубів для подальшого лікування. В інтернеті суперечлива інформація на рахунок того чи можна в вагітність виконувати дане обстеження. Пролийте світло чи можна виконувати КТ зубів при вагітності?

Відповідь

КТ зубів або комп’ютерна томографія зубів — це один з видів рентгенологічного обстеження, при якому область інтересу піддається багаторазовим пошаровим низькодозованим скануванням в різних проекціях. В результаті КТ зубів отримують повноцінне тривимірне зображення щелеп, на якому можна визначити анатомічні особливості будови зубів, каналів і наявність найменших патологічних процесів в них.

Рентгенівські промені мають тератогенну властивість, тому все рентгенологічні методи діагностики при вагітності заборонені. Однак при КТ зубів, виконаному на нашому конусно-променевому комп’ютерному томографі доза рентгенівського опромінення максимально низька і тому дане обстеження дозволено в другому триместрі вагітності.

Якщо є необхідність виконати КТ зубів з максимальною безпекою для плода, ми рекомендуємо записатися до нас на діагностику в період другого триместру. Записатися на КТ зубів можна за телефоном +38 (044) 251-33-33 або безпосередньо у нас в лабораторії за адресою м. Київ, Кирилівська 15/1. Якщо у Вас є будь-які питання ви завжди їх можете задати через форму зворотного зв’язку на сторінці “Контакти” нашого сайту.

Leave a Comment