3D КТ придаткових пазух носа при гострому синуситі

26.11.2019

Після перенесеного в дитинстві сильного ГРЗ як ускладнення був гострий синусит. Його вилікували. Все б нічого, але після цього при будь-якому «чихі» і нежиті з’являються неприємні відчуття в області носа. Сходила до ЛОРа, він порадив при наступному рецидиві зробити 3d КТ придаткових пазух носа. Я не зовсім зрозуміла, чи можна при хворобі робити даний вид діагностики? Або потрібно прийти коли вже одужаю?

Відповідь

3D КТ придаткових пазух носа або конусно-променева комп’ютерна томографія — це один з типів рентгенологічного обстеження. При діагностиці методом КПКТ (конусно-променевої комп’ютерної томографії) відбувається багаторазове пошарове сканування області, що цікавить в різних площинах. Завдяки особливій будові томографа та спеціальному складному програмному забезпеченню можна отримати детальне повноцінне тривимірне зображення області завдяки чому можна оцінити не тільки анатомічні особливості, але і наявність різних патологічних процесів в пазухах.

При діагностиці 3D КТ як правило додаткової підготовки не потрібно, однак ми рекомендуємо в гострій стадії синуситу зробити осушення порожнини носа за допомогою судинозвужувальних крапель. Діагностика виконується в положенні сидячи. Час проведення процедури не займає більше однієї хвилини.

Протипоказаннями до 3D КТ є стан вагітності (особливо перший і третій триместри), так як рентгенологічні промені мають тератогенний вплив на плід. А також не рекомендується виконувати даний вид діагностики дітям до п’яти років.

Для попереднього запису на 3D КТ придаткових пазух носа Ви можете зателефонувати +38 (044) 251-33-33 або написати через форму зворотного зв’язку на сторінці “Контакти” нашого сайту. Вартість діагностики складає 700 грн.

Leave a Comment