Планування імплантації при повній адентії. Клінічний випадок.

12.11.2015
Повна адентія – це повна відсутність зубів у пацієнта. Повна адентія тягне за собою такі наслідки як редукція щелеп (атрофування альвеолярного відростка і тіла щелепи), атрофії м’язів, шкіри в приротовій частині обличчя, порушення роботи скронево-нижньощелепного суглоба, сильне порушення мови і неможливість повноцінного приймання їжі. Все це призводить не тільки до зниження якості життя, а й психологічного дискомфорту і зниження самооцінки.

Повна адентія буває вродженою (первинною) і придбаною (вторинною). Первинна адентія вкрай рідкісна патологія і найчастіше є спадковим захворюванням. У стоматологічній практиці найчастіше зустрічається вторинна адентія, викликана різними стоматологічними захворюваннями, наприклад, карієсом або пародонтитом або по іншим причинам, як, наприклад, травми або оперативне втручання на щелепно-лицьовій ділянці.

Оптимальним лікуванням адентії є протезування зубів за допомогою знімних або незнімних протезів. Для цього виконують попередню імплантацію зубів з метою закріплення протеза на імплантатах. Прогноз лікування повної адентії цілком сприятливий, що дозволяє пацієнтові після лікування повернутися до повноцінного способу життя.

У нашій лабораторії Central Laboratory diagnosis of the head спільно з лікарем-стоматологом, хірургом Токарем Вадимом Георгійовичем була виконана комплексна робота по лікуванню пацієнта з повною адентією верхньої щелепи.

двойное сканирование на КЛКТ

Мал.1 Щелепа пацієнта з повною адентією перед операцією імплантації із застосуванням хірургічного шаблону.

Для цієї мети на лабораторному етапі було виконано подвійне сканування зі скан-протезом на конусно-променевому комп’ютерному томографі i-CAT Gendex CB-500. В результаті чого були отримані якісні знімки  потрібної ділянки.двойное сканирование на КЛКТ

Мал. 2. Перший етап подвійного сканування на конусно-променевому комп’ютерному томографі i-CAT Gendex CB-500.

двойное сканирование на КЛКТ

Мал. 3. Другий етап подвійного сканування зі скан-протезом на конусно-променевому комп’ютерному томографі i-CAT Gendex CB-500.

Наступним кроком було поєднання знімків по рентгенконтрастним маркерами в протезі з подальшим плануванням імплантації у фронтальному відділі верхньої щелепи для стабілізації умовно знімної ортопедичної конструкції.

планирование имплантации

Мал. 4. Планування імплантації у фронтальному відділі верхньої щелепи.

Планирование имплентации

Мал. 5. Віртуальна установка хірургічного направителя з опорою на кістку, згідно планування імплантації.

Після цього був виготовлений високоякісний міцний і гіпоалергенний хірургічний шаблон з опорою на кістку і гвинтовою фіксацією.

Хирургический шаблон

Мал. 6. Готовий надрукований хірургічний шаблон з опорою на кістку на тривимірній моделі щелепи пацієнта.

Хирургический шаблон
Мал. 7. Готовий надрукований хірургічний шаблон з опорою на кістку на тривимірній моделі щелепи пацієнта, за допомогою ключового свердла втулкою діаметром 2,7 мм.

хирургический шаблон

Мал. 8. Готовий стерильний хірургічний шаблон з опорою на кістку безпосередньо перед операцією.

Далі йшов хірургічний етап імплантації з інтраопераційним використанням хірургічного шаблону із застосуванням свердел різного діаметра.

хирургический шаблон

Мал. 9. Стабілізація положення хірургічного шаблону з опорою на кістку за допомогою гвинтової фіксації.

хирургический шаблон

Мал. 10. Свердління верхньої щелепи згідно з планом імплантації із застосуванням хірургічного шаблону з опорою на кістку.

имплантация

Мал.11. Установка імплантів при повній адентії.

Верхняя челюсть после имплантации

Мал. 12. Задовільний стан оперується верхня щелепа після імплантації із застосуванням хірургічного шаблону з опорою на кістку.

Опубліковано у Статті

Leave a Comment